Як стати татом “бородатому канадському лісорубу”

Бородатий тато з дочкою
Гарний тато

Автор блогу Вперше Тато написав прості для читання та не дуже легкі (на перший погляд) поради щодо того, як “Як з «бородатого мужика» стати татом”. 

Хочете перейти з категорії «бородатий мужик, який приходить ввечері» в категорію «тато» для свого малюка? Тоді над цим треба працювати. Любов, прив’язаність малюка ще треба заслужити, вона не з’явиться автоматично.

Те, з чого легко розпочати — це мати власний час з малюком. Не всім так щастить як Цукербергу, який може піти в декрет з посади голови facebook і насолоджуватись першими місяцями життя малюка. Переважно від роботи не так просто втекти. Але тоді, коли ви вдома, ви маєте мати свій час face to face з дитиною.

ЧОЛОВІКИ

Основне, що слід запам’ятати, коли ви проводите час з малюком — то це ви не допомагаєте дружині, а проводите час з СВОЇМ малюком. Складно написано, тому ще раз. Доглядати дитину — це не відповідальність мами, тобто не ЛИШЕ її відповідальність. Ви ж мали розум разом “зробити” цю дитинку, от тепер саме разом вам її і виховувати та доглядати.

Тому так, вам треба проводити свій час з малюком. Так, це слід робити щодня і головне — це не слід сприймати так, що виробите величезну послугу дружині. Ні, ви просто є нормальним татом, який піклується про свого малюка.

ЖІНКИ

А вам варто усвідомити, що час тата з малюком, це їх час. І ви мусите їм його дати. Вам може бути страшно, ви можете не витримати, якщо малюк плакатиме. Але чоловік мусить навчитись доглядати за дитиною. І, навіть як в нього це не виходитиме спочатку, то допомагайте і вчіть. Як заколихати малюка, чи що співати, як носити і тримати. Так, ви теж можете бути вперше мама, але переважно у жінок все це виходить краще.

Тому не забирайте одразу дитину собі, дайте батькові і малюкові пізнати одне одного. Прив’язаність, любов вона ж формується у перші місяці. Якщо ви одразу зациклите малюка виключно на собі, то нічого доброго з того не буде.

Це типова ситуація, коли жінки вмикають програму “дай, я сама зроблю” і для чоловіка залишається хіба роль асистента. Але тоді не дивуйтесь, що за якийсь час чоловік виключиться з цього процесу і опиниться вечорами просто на дивані, стороннім спостерігачем. А ваша фраза “може б ти взяв врешті дитину” призводитиме хіба до сварок.

І ВЕРТАЄМОСЬ ДО ЧОЛОВІКІВ

В ідеальному світі вам буде легко з малюком, він в міру плакатиме, ви навчитесь його одразу заспокоювати, міняти оперативно памперс, згадаєте кілька пісень (але згадуйте лише ті, які можна співати дитині!) + на роботі не буде жодних напрягів і процес догляду за малюком піде легко.

В реальному світі — це все буде не так просто. Але ви навчитесь, головне бажання. Почніть поступово, з чогось невеликого, але що стане вашим часом з малюком. Міняння памперсів вечеорами, чи на вихідних, можна легко перетворювати на якусь гру — робити вправки, корчити мордочки чи просто посміхатись. Щоденні купання — почніть з кількох хвилин, а потім збільшуйте час. Беріть малюка на кілька хвилин перед тим, як піти на роботу, і одразу, як повертатиметесь додому. І з часом, коли відчуєте себе в силі, то сміливо випроваджуйте маму на годину з хати. І вона провітриться (а це може бути дуже великим плюсом для всіх ;)) і ви побудете удвох з дитиною.

В песимістичному світі — ви справді «бородатий мужик, який приходить ввечері, і  нічого не хоче робити з дитиною, бо є мама». Тоді я не знаю, що ви забули на цьому сайті, але мені вас шкода 🙂 

Джерело

3 Comments

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.