5 грошових помилок, яких слід уникати жінкам

Напередодні дня матері, хочеться побажати всім жінкам та матерям не лише всього найкращого, але й застерегти від фінансових помилок.

Помилка №1. Залазити в борги


Навчіться жити відповідно до своїх достатків. Якщо у Вас немає грошей, щоб компенсувати витрати на кредитній картці, не заходьте в кредитний ліміт без крайньої необхідності.

Уникайте штрафів за прострочення, які знизять Ваш кредитний рейтинг. Якщо Ви не можете здійснити платежі вчасно, зателефонуйте до своєї фінансової установи та поясніть, чому. Іноді вони готові відмовитись від штрафів за прострочення та скласти зручний графік виплат. (В Україні так часто роблять місцеві кредитні спілки)

Помилка №2. Витрачати гроші на дітей та онуків і не заощаджувати


Поставте свої заощадження на перше місце! Не даруйте коштовні подарунки та великі суми грошей своїм дітям, онукам чи іншим членам родини за рахунок власних заощаджень та пенсійних фондів.

Помилка №3. Не долучатися до управління сімейними фінансами


Багато жінок беруть участь в управлінні повсякденними фінансами родини, як-от оплата рахунків, але набагато менше жінок долучаються до розгляду загальної фінансової картини і часто залишають такі питання, як пенсійні плани та довгострокові інвестиції, на розсуд свого чоловіка або партнера. Ви маєте знати, де знаходяться гроші вашої родини, як вони витрачаються, де знаходиться інформація про всі пенсійні плани, які ще активи у вас є і чого вони варті. Переконайтеся, що Ви приймаєте як короткострокові, так і довгострокові фінансові рішення разом. Жінки часто переживають своїх чоловіків; будьте підготовлені та обізнані на той випадок, якщо колись Вам доведеться управляти фінансами самостійно.

Помилка №4. Витрачати надходження від податкової пільги

Помилка №5. Не усвідомлювати, що колись Вам, можливо, доведеться жити наодинці


Багато людей ставляться до надходжень від податкової пільги як до непередбаченого доходу, який можна пустити на вітер і придбати те, що насправді не потрібно. Натомість спробуйте сприймати свої надходження від податкової пільги як простий спосіб збільшити заощадження, суму грошей «на чорний день» або пенсійні відрахування.


Жінки в середньому живуть довше, ніж чоловіки. Добре бути готовою розпоряджатися власними фінансами і відповідно спланувати ті роки, які, можливо, доведеться прожити після смерті чоловіка або партнера. Крім того, половина всіх шлюбів закінчується розлученням. Один із способів захистити себе – це переконатися, що Ваше ім’я, як єдиного або спільного власника, включено до всіх сімейних рахунків та інвестицій. Це встановлює ваше законне право хоча б на частину цих активів у разі, якщо Ваш партнер захворіє, втратить дієздатність або на випадок розлучення.

За матеріалами Women’s Institute for a Secure Retirement

About Іван Вишневський 15 Articles
Привіт. Мене звати Іван, я батько двох чарівних діточок. На цьому сайті Ви можете знайти мої поради з деяких фінансових питань, пов'язаних з вихованням дітей.

Be the first to comment

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.