ПРО ЕМОЦІЙНИЙ ЗВ’ЯЗОК З БАТЬКОМ


Дослідження FIRA говорять про те, що діти, в чиє життя залученні батьки (тати), отримують переваги емоційного інтелекту, а саме:

– Більшу стійкість і здатність справлятись з дивними і стресовими ситуаціями;

– Більшу впевненість в собі з більшою здатністю керувати своєю поведінкою;

– Більшу степінь інтересу до нових знань;

– Нестандартні навички до вирішення проблем;

– Кращі здібності керувати своїми емоціями;

– Більші здібності брати на себе ініціативу.

Наукове дослідження FIRA – «Наслідки залучення батька – оновлена дослідницька інформація» – PDF файл (сторінка 3) – https://goo.gl/PCPMjf. Джерело взято з книги “Миру нужен отец” – Cassie Carstens.

Інтерв’ю з автором книги тут – https://www.youtube.com/watch?v=_yfXhHNX_E4

***
Рідко який батько скаже власній дитині щось типу – «мені байдуже до тебе, твого життя, твоїх справ, твого кохання, твоїх проблем…»

Але ось що часто приходиться чути від дорослих людей, котрі згадують минуле:

«Батько ніколи не бавився зі мною, не слухав мене, не розмовляв про мої справи, ніколи не брав мене на коліна, не ходив зі мною на прогулянки, в кінотеатр…»

80% чоловіків в похилому віці шкодують про те, що вділяли мало часу та уваги своїм дітям.

Батьківство часто характерне нестачею чуттєвості до своїх дітей. Тобто часто чоловіки такі собі черстві, і буває брутальні мужики, навіть у своїй сім’ї. Якось так повелось, що чоловік сприймається іншими чоловіками як чоловік, коли він такий собі АЙРОН МЕН…

Якщо батько каже дитині про її життя, що її ситуації то дрібниці, або відмовляється вислухати про почуття і переживання свого дитя – тим самим він каже що – «не маю часу», або «йди собі, бо мені вистачає моїх (справжніх) проблем і без тебе», ну а бо «МЕНІ БАЙДУЖЕ ДО ТЕБЕ».

Про яку емоційну здорову атмосферу тут йдеться? Її просто немає. Від того і відчуття своєї непотрібності і мало-значимості, від того і занижена самооцінка і байдужість до життя і інших людей.

Be the first to comment

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.