В літак з дитиною. Поради щодо авіамандрівки (частина І)

Ми вперше летіли з сином (4 роки) літаком. Перед літаком емоції радості в нього шкалили, але батьки хвилювалися щодо того, як пройде це мандрівний експеримент.

Хочу поділитися своїм досвідом щодо планування та організації перельоту.

Планування рейсу.

1. Плануйте рейс на день або вечір (якщо це можливо).

Нічні та ранкові рейси мають низку недоліків, адже переліт це лише час в літаку, але й низка супутніх процедур: дорога в аеропорт реєстрація, перевірка безпеки, паспортний контроль, очікування. Сумарно супутні процедури можуть займати від 4 годин, які дитині треба також витерпіти.

2. Рейструйтеся он-лайн на рейс.

Якщо компанія дозволяє це зробити – то краще обрати зручні місця для всієї родини. При цьому варто врахувати переваги та недоліки місць в початку та кінці салону (розглядається варіант для економ класу).

Початок салону Кінець салону
Ніби –то безпечніші місця Прохолодніше
«Важче»  повітря та більш гаряче Можливий сильний запах з кухні (в хвості все гріють) або з туалету
Імовірність скупчення дітей (як правило, пасажирам з дітьми дають перші ряди – добре це чи ні – вирішувати Вам. Якщо поруч з вашим чадом сопливе дитинча  – це, мабуть, мінус; але якщо є з ким гратися – це плюс) Можлива наявність пустих місць – спочатку видають місця на початку літака, поетапно завантажуючи салон до кінця (якщо рейс не сильно завантажений, то можливо буде вільний цілий ряд і можна покласти спати дитину на 3 крісла)
Швидше дають їсти / пити (роздача їжі починається з початку салону) Ближче до харчоблоку, де завжди можна взяти води

Наш досвід показав, що краще сидіти за 5-7 рядків до хвоста літака.

Медикаменти.

3. Дізнайтеся про обмеження на ввіз ліків в країну прибуття.

Низка країн має дуже суворі обмеження щодо допустимих ліків на ввезення. Наприклад, в арабських країнах заборонено до ввезення ліки з вмістом кофеїну; а в Росії – деякі знеболюючі, які в нас продаються без рецепту.

4. Рідкі ліки та ті, які берете «про запас» покладіть в багаж.

Таким чином Вам не треба буде додатково на догляді з безпеки пояснювати що для чого і ризикувати їх втратити.

5. Візьміть ліки від «закачування».

Не буде великої шкоди дитячому організму, якщо за годину до вильоту дати половинку таблетки від нудоти / закачування.

Харчування.

Харчування дитини варто розбити на кілька етапів до літака, під час польоту, після приземлення.

6. Дізнайтеся чи забезпечує авіакомпанія харчування під час польоту.

Ми летіли Міжнародними авіалініями України (МАУ), які вирішили, що під час 5 годинного перельоту, за який платяться немалі гроші, «безкоштовно» кормити не потрібно. Тому ми планували запаси їжі на всі 3 етапи.

7. Зберіть в «тормозок»/ «ланч бокс» таку їжу, яку любить їсти Ваша дитина, але без великої кількості солодкого.

Правила авіаперевезення дозволяють з собою брати їжу на борт літака (про напої буде нижче). В зв’язку з цим, ми не розраховували ні на ту їжу, яку можна купити в аеропорту, ні в літаку, а взяли з дому бутерброди, яблука, банани, галетне печиво, ватрушку. В аеропорту «Бориспіль» за «Европейськими» цінами для дітей можна купити або воду, або бутерброди. Особисто я сам стараюся не їсти бутерброди невідомого походження. В великих європейських та американських аеропортах (Франкфурт – на – Майні, Лондон (Хітроу), Париж (Шарля де Голля), Нью-Йорк, Оттава) можна придбати гарячу їжу різних кухонь – в цьому випадку, якщо дозволяє гаманець, точно дитина не «траванеться» спагеті чи піцою.AviatoUkraine

8. Візьміть маленькі коробочки соку та надпиту воду.

Правила авіаційних перевезень забороняються брати з собою на борт більше 100 грам рідини в одній посудині. Тому є ризик того, що всі рідини заставлять викинути. АЛЕ!!! Так як на догляді працюють мами та батьки своїх дітей, є ВЕЛИКА імовірність того, що глянувши на Ваше чадо вони дозволять взяти рідину з собою. (З особистого досвіду:коли літаю сам – всі рідини забирають; з дитиною – не забрали). Якщо ж Вам почнуть говорити про те, що це заборонено – запропонуйте варіант, що Ви надіп’єте води / соку з кожної упаковки. Може спрацювати, але не в США! Якщо ж всю воду таки забрали треба врахувати наступне –в залі очікування можна купити сік та воду, а в літаку, навіть за умови, що не передбачено харчування на борту, воду дають завжди і безкоштовно.

9. Під час польоту давайте дитині звичну їй їжу.

Як правило, на борту літака пасажирам пропонують чай/ каву/сік; курку/яловичину з овочами; пасту. Оберіть те, що Ваша дитина звикла їсти. Політ – не час для експериментів з дитячим шлунком. В нашому випадку МАУ за додаткову оплату пропонувало наступне харчування: чай / кава -2€; шоколаді батончики TWIX, Snikers та печиво Барні – 3€; локшина Мівіна – 4€; сендвіч 3€. Що з цього можна Вашій дитині вирішувати Вам.

В другій частині Ви прочитаєте про те, як організувати розваги юним авіамандрівникам, їх одягти  та 2 поради з психології відносин.

Be the first to comment

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.