Гра в англійську: як весело та ефективно дитині вивчити іноземну мову

Сьогодні вже не треба комусь доводити, що знання англійської мови — це суцільні переваги. З-поміж основних — ширші перспективи в плані кар’єри, більш унікальний досвід під час подорожей. А скільки простору для саморозвитку та культурного збагачення? Проте у дитинстві все це було, м’яко кажучи, не так очевидно, і багатьом вивчення іноземної мови важко давалося. Наразі ми старші і мудріші, тому можемо допомогти вже нашим дітям без зайвих проблем і з більшим ентузіазмом вивчити англійську. Нижче — кілька порад, перевірених досвідом.     

М – Мотивація

Без мети будь-який процес перетворюється на трату часу і/або грошей, тому вам (тобто вашій дитині) потрібна чітка і зрозуміла мотивація. Але те, що ми перерахували вище, — робота, саморозвиток, подорожі, не мають для 7-річної дитини великого значення. Їй до душі комп’ютерні ігри чи мультфільми. Саме на такі хобі і треба спиратися. «Синку, знання англійської допоможе тобі знайти нових друзів, коли ти граєш в онлайн-ігри» або «доню, ти зможеш дивитися улюблений мультсеріал мовою оригіналу і тобі не доведеться чекати на переклад».

Так, це примітивні приклади — кожна дитина індивідуальна і її захоплення навіть у 7 років куди різноманітніші. Та головне — сам принцип. Також зверніть увагу — ви надаєте вибір, а не наказуєте. Бо нав’язування неодмінно призведе до внутрішнього спротиву.

Ще одна порада — діліться історіями про те, як англійська особисто вам стала в нагоді. Звісно, вони мають бути цікавими для дитини, тому розповідь про вашу ключову роль при підписанні контракту з іноземцями залиште для корпоративної вечірки.

Слова

Давайте будемо відверті — з роками деякі, а може й більшість, правил призабулися, тому залишимо граматику шкільному вчителеві. Ми ж зосередимося на словах, бо, маючи великий словниковий запас, завжди можна донести думку до співрозмовника. Відтак нам знадобляться, по-перше, флеш-картки видавницта English Student. По-друге, хоча б 20-30 хвилин вашого часу раз на кілька днів.

Як ви знаєте, на цих картках — слова з перекладом.

«Кхм, так просто? Чому тоді не скористатися додатком зі схожим функціоналом чи взагалі словником?»

На те є кілька причин. Загинайте пальці.

На кожній картці, окрім перекладу, є приклад застосування, бо важливо не лише знати слова, але й те, як їх правильно вживати. Особливо, якщо мова йде про усталенні вислови. Також є малюнок — він активує зорову пам’ять. І транскрипція. Це допомагає правильно прочитати слово.

Та чим більше задіяно органів чуття, тим краще засвоюється матеріал. Ви промовляєте слово вголос — вмикається  слухова пам’ять. Дитина тримає картку у руках — працюють тактильні відчуття. Це відповідь на питання «чому не додаток?».

У кожному наборі English Student: 500 карток на 30 тем (сім’я, емоції, подорожі, спорт та дозвілля, речовини та матеріали, культура і мистецтво тощо), які відповідають одному рівню. Дитині 7-8 років підійде А1 «Elementary». Для себе, якщо хочете підвищити свій рівень, можете обрати вищі рівні.

«Та чому б не взяти словник і не вчити всі слова підряд?». Тому що в ньому немає системності. В результаті вивчене дуже швидко забудеться.

Метод

Флеш-картки — це, в першу чергу, система запам’ятовування, яку створив Себастьян Лайтнер у 70-х роках минулого століття. Її суть — в постійному і систематичному повторенні інформації (через 2 дні, 5,7). І ось тут набір від English Student має ще одну перевагу – коробка для інтервальних повторень. З її допомогою ви можете контролювати процес навчання та кількість уже вивчених слів.

Замовити набір карток English Student

Щоб знань ставало дедалі більше, потрібно повторювати, повторювати і ще раз повторювати. Це можна робити навіть тоді, коли ви відвозите дитину до школи або деінде під час відпустки — у наборі є дорожній футляр. Він вміщує достатню кількість карток, щоб не ставити навчання на вимушену паузу.    

Вчимося граючись

Ще одна порада, як допомогти дитині опанувати англійську — навчання має бути веселим і приємним. Тобто ви не сваритесь, якщо ваш «учень» запам’ятовує інформацію не так добре, як «ви в його роки». Кожна людина — унікальна, тому не варто свого сина чи доньку рівняти по собі.

Якщо дитина не в настрої, перенесіть заняття.

Та як додати до, здавалося б, монотонного процесу веселощів? У наборі English Student, крім усього, є ще й ігри! Одні допоможуть навчитися будувати логічні та змістовні речення. Інші — розвинути комунікативні навички.  

Ось, наприклад. Кожен учасник отримує 20 карток зі словами на різні теми. Завдання — скласти з них якнайбільше словосполучень (з двох або більше слів). Одна картка використовується один раз. Перемагає той, в кого залишається найменше карток.

Або інша забавка. Її суть проста — розповісти історію. Та спочатку треба узгодити кількість карток, які будуть у грі, та обрати оповідача. Йому називають слово з будь-якої картки. З нього і починається розповідь. У кожній наступній картці — слово для наступного речення.

У такі ігри бавляться у різноманітних «інгліш-клабах». З тією різницею, що у вас все необхідне завжди є під рукою.

Перевірка знань

Щоб закріпити ефект від використання флеш-карток English Student, ми також рекомендуємо раз на тиждень або на місяць проводити підсумковий диктант. Крім цього, можна слухати елементарні дитячі пісні англійською, а також читати (або принаймні намагатися) книжки для дітей, розраховані на ваш рівень, — отримані знання треба використовувати.   

Порада наостанок — будьте терплячими та не сваріться. Бо головне — ви проводите час з вашою дитиною. Перетворіть спільні уроки на захоплюючу гру, яка буде приносити задоволення кожному учаснику. У вас для цього є все необхідне!

Матеріал розміщено у співпраці з
English Student

Be the first to comment

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.