До і після… Розвінчання міфів

Джерело Daddy's Letter
Джерело Daddy's Letter
Джерело Daddy’s Letter

Є багато міфів, стереотипів про те, що думає та відчуває тато. Наш колега – блогер Daddy’s Letters розвіяв низку міфів.

Коли я згадую себе до народження доньки, розумію, наскільки мої уявлення про батьківство були далекими від реальності й наскільки малими були мої знання про дітей. Уже тепер, коли моїй доньці три з половиною роки, можу порівняти свої думки про батьківство до її народження і після. Зізняюся, що збіг близький до 0%.

Перший міф розвіявся ще у пологовому будинку. Я думав, що це такий собі заклад суворого режиму, куди нікого з рідних не пускають, і дружину з дитиною можна побачити лише після виписки (доти хіба через вікно), а немовля мамі приносять лише для годування і потім знову забирають. Насправді цей, на мою тодішню думку, суворий заклад став для мене домом на чотири дні. Мені дозволили залишитись, щоб допомагати дружині доглядати за донечкою, яка була з нами постійно в одномісній палаті. Ані на секунду її від нас не забирали. У таких майже домашніх умовах я прожив з моїми дівчатками до самої виписки і навіть залишався на ніч.

Читайте також 7 способів знайти час для себе молодій матусі

Друге, у чому помилився, це розміри немовляти. Звичайно ж, я усвідомлював що таке 53 см і 3 кг 900 г, але коли я вперше побачив мою доню, то був дуже вражений, бо й уявити не міг, що вона буде настільки маленькою. Вона ледве могла обхопити своєю ручкою мій палець, на ніжках обвисали шкарпеточки найменшого розміру, а сама вона вміщалася у двох долонях.

Єдине уявлення, яке не змінилося до і після народження донечки – те, що бути татом найбільше щастя.

Третє. Немовля більшість часу спить, прокидається поїсти і невдовзі засинає. Може, у когось так і було, але у нас дитинка довго не засинала, і доводилось годинами її колихати. Ну не любила спати і все. Іноді без упину плакала, і ми довго шукали, що її турбує.

Четверте. Маленька дитина нічого не розуміє. Насправді, дитина – це мініпсихолог, який читає тебе, наче відкриту книгу: відчуває настрій, виявляє усі слабкості і, вміло ними користуючись, маніпулює тобою.

П’яте. Одна із невід’ємних частин догляду за дитиною – це постійне прання і прасування дитячого одягу. Враховуючи, як часто немовля какає і пісяє, раніше це було дійсно так, але з появою підгузків ця проблема зникла. Я думав, що вони добре захищають лише в рекламі і одяг все одно забруднюється, але на власному досвіді переконався, що підтікання трапляються дуже рідко, тому використання підгузків значно полегшує життя.

Читайте також Історія про чарівний пісок та магію скла

Шосте. Догляд за дитиною і постійні клопоти псують стосунки батьків. Якщо стосунки дійсно міцні до народження дитини, то вони навіть покращаться після народження, якщо не ділити обовязки на чоловічі й жіночі, якщо є взаємодопомога й повага.

Мабуть єдине уявлення, яке не змінилося до і після народження донечки – те, що бути татом найбільше щастя.

Автор Olexsandr Kozyr

Джерело Daddy’s Letter

 

Be the first to comment

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.