Коли починати накопичувати на навчання дитини

У минулих частинах дослідження про накопичення на навчання дітей було проаналізовано дохідність депозитів в українських банках у різних валютах та за різні проміжки часу. Водночас без відповіді залишається питання – «Що робити далі?».

Я не оракул та не провидець, тому лише поділюся своїми думками та своїми планами про те, як зібрати мінімально необхідну суму для навчання дітей.

1. Прорахувати мінімально необхідну суму для навчання дитини.

«Треба розраховувати на краще, але готуватися до гіршого» – саме тому, вважаю, що не варто сподіватися на стипендію чи будь – який інший варіант «допомоги» на оплату навчання. Крім того, не варто забувати, що навчання – це не лише оплата послуг університету, це й велика сума на «побутові витрати».

Прорахувати необхідну суму та скоригувати її на індекс інфляції можете в «Калькуляторі розрахунку вартості навчання в університеті» 

2. Накопичувати!

Людина за своєю природою не любить втрачати – тому багато хто необхідність «відкласти=не витратити частину грошей сьогодні» сприймає як втрату. Але, переконаний, що суму «щомісячного заощадження на навчання дитини» можна (і варто) сприймати, як на «вклад у майбутнє дитини» – і тоді не виникатиме ментального заперечення: «сьогодні в мене немає».

3. Накопичувати в різних валютах

З 2012 року ставки по валютних депозитах зменшилися набагато більше, ніж ставки по гривневих і, навряд, вони будуть збільшуватися наступні кілька років. З огляду на це, я вважаю, що валютний депозит – це захист від девальвації; гривневий – можливість отримати дохідність, але з певним ризиком знецінення.

Ставки за депозитами на 12 місяців в грн та доларах США
Ставка UIRD за депозитами на 12 місяців

4. Почати вже сьогодні!

Час – кращий друг інвестора! Час – найгірший ворог інвестора!

Обидва ці твердження є вірними.

Лише маючи БАГАТО часу, ми можемо накопичити необхідну суму МАЛИМИ внесками та скористатися «складним відсотком».

Разом з тим, коли до моменту вступу в університет у нас залишається МАЛО часу – ми вимушені будемо робити ВЕЛИКІ внески. Нижче Ви можете побачити орієнтовний розрахунок щомісячного платежу для накопичення 100 тис грн на оплату навчання дитини (за умови, що вона вступає до ВНЗ у 18 років).

Розрахунок щомісячного платежу для накопичення на навчання дитини
Розрахунок щомісячного платежу

За цим посилання можете прорахувати розмір необхідного щомісячного внеску https://bit.ly/Monthly_payment_univer

На закінчення цього  невеличкого дослідження хочу процитувати лауреата Нобелівської премії, дослідника поведінкової економіки Річерда Талера:

«Зі всіх послуг та товарів, які може придбати сім’я, вона обере найкраще, що може собі дозволити».  

Тому хочу побажати кожному з Вас подумати про те, яку найкращу освіту Ви хочете забезпечити своїй дитині та що вже сьогодні готові для цього зробити.

Довідково

Файл з вихідними даними для розрахунку дохідності депозитів.  https://1drv.ms/x/s!Ajn1BZ3j7dH5uzSntG9Ogap1tSC0?e=EmEO5Y

При розрахунку дохідності використовувалися дані з сайту Національного банку України про курс долара, розмір ставки UIRD

Фото https://www.wsj.com/articles/wsj-tax-guide-2019-529-education-savings-accounts-11550235607

About Іван Вишневський 15 Articles
Привіт. Мене звати Іван, я батько двох чарівних діточок. На цьому сайті Ви можете знайти мої поради з деяких фінансових питань, пов'язаних з вихованням дітей.

Be the first to comment

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.