Музей потягів та вагонів у Києві

Train museum Kyiv 2 Музей потягів КиївМи вже багато разів подорожували потягом, авто, навіть літаком. Але «пощупати» своїми руками Малюк міг лише авто (коли вона в нас була).

І ось, одного дня, ми вирушили на залізничний вокзал. В метро мені довелося відповісти на добрий десяток запитань: «А чому чи їдемо на вокзал?», «А ми що їдемо купувати квитки?», «Так ти ж раніше квитки купував через інтернет. А зараз?», «А ми до їдемо бо баби Тані в гості?», «А де наші речі?»… Загалом терпіння – це не «сильна» сторона.

Коли ми піднялися на перехід над коліями Київського залізничного вокзалу, Малюк вже взагалі «зійшов на нєт» своїми запитаннями, а потім в неочікуваному місці, там де він вже не один раз був ми потрапили в музей –  Музей потягів, Музей рухомого складу.

Кілька великих паровозів, технічні та пасажирські вагони – все цікаве в одному місці, і до всього можна торкнутися руками.

Відео – канал Іванка (5 років)

Класнюча штука, коли ти заходиш у вагон – салон початку ХХ століття, сідаєш на оббитий шкірою диван; коли заглядаєш у купе – кабінет Масік сідає за стіл, проводить рукою по зеленому сукну і замріяним голосом каже: «Тут, мабуть, працював письменник».

Train museum Kyiv 3 Музей потягів КиївВсі вагони – салони (а їх там 2) з’єднані між собою, і зайшовши у вагон – салон № 70139 (1910 року випуску), пройшовши через вагон 1912 року, в якому було підписано попередній текст універсалу про об’єднання УНР і ЗУНР у соборну Україну, минувши 8 – місний вагон Клемента Ворошилова, потрапляєш у 2 місний салон В. Щербицького.

Саме у «залізничному будинку на колесах» комуністичного лідера, ми розпочали нашу дорожню трапезу 😉 – в кінці вагон, є велиииикий стіл та шкіряний диван, ось на ньому Малюк і «заточив» усі бутерброди, залишивши татусеві лише трішки чайку 😉

Після цього розпочалася активна частина екскурсії – лазання тепловозами. Можна залізти в кабіну кожного тепловоза, можна покрутити ричажки, ручечки, фінтіки, мінтіки, загалом – те що треба пацану.

Але Малому простого споглядання виявилося мало і в нас розпочалися рольові ігри:Train museum Kyiv 2 Музей потягів Київ

Малюк – машиніст, Тато – голос за кадром.
Тато: Увага, підготуватися до відправки. Прогріти двигун.

Малюк: Є! (і почав «лопатою» підкидати «вугля» в «піч».

Т: – Вагони зачинено. Можна вирушати.
Малюк тягне за дріт гудка, пищить «не по дєтськи» і потяг «тронувся».

Т: – Темніє. Ввімкнути фару.

Малюк вмикає прожектор в не збавляє пару.

Т: – Поглядай на манометр (це прилад, який показує тиск) – щоб н е вибухнув двигун.

Малюк спускає пар і «будить» пасажирів потяга.

Т: – Обережно!!! На колії лежить зайчик!

І тут почалося, Малюк смикає, грюкає, дьоргає всі деталі в паровозі, але екстрене гальмування було вдалим – зайчика не роздавили…

І так ця історія з різними варіаціями повторювалася в кожному паровозі 🙂

Варто сказати, що коли ми обоє залізли НА паровоз – то з 5 метрової висоти не дуже приємно дивитися до низу і спускатися маленькими східцями.

Потім це був ремонтний вагон, платформа і ручна дрезина.

Загалом – «Виставка рухомого складу історичних локомотивів та вагонів» те місце, яке варто відвідати. Звісно краще в сонячну погоду, але якщо хто йде заради фото у вагоні – то поганої погоди не буде.

P.S. В цей музей ми пішли відразу з «Дитячої залізниці» – потрібно було спасати ситуацію, бо дитина була розчарована, а сумні діти – це не просто «пічалька», а дуже велика журбинка!Train museum Kyiv 1 Музей потягів Київ Train museum Kyiv 4 Музей потягів Київ Train museum Kyiv 5 Train museum Kyiv 6 Train museum Kyiv 7 Train museum Kyiv 8
Train museum Kyiv 9 9310f85-11
da50429-2

Be the first to comment

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.