7 способів знайти час для себе молодій матусі

Какао на самоті. Захід сонця. Автор Юлія Козир Джерело www.mamausmih.blogspot.com

Ура! У “Тато онлайн” з’явилися не лише перші підписники на email розсилки та постійні читачі в соціальних мережах, але й друзі – блогери.

Сьогодні публікуємо цікаву статтю молодої мами, яка в своєму блозі “Мамо, усміяйся!” поділилася власним досвідом – як же знайти час для себе – молодої матусі!

Какао на самоті. Захід сонця. Автор Юлія Козир Джерело www.mamausmih.blogspot.com
Какао на самоті. Захід сонця.
Автор Юлія Козир
Джерело www.mamausmih.blogspot.com

7 способів знайти час для себе молодій матусі

Звісно, я теж чула історії про матусь, які не знають, чим себе зайняти, сидячи в декреті.     Вони печуть, вишивають, в’яжуть, читають, дивляться телек або просто лежать на дивані і не можуть дочекатися, коли малюк уже прокинеться і дасть їм роботу.

Але немало й таких молодих мам, які почуваються гірше вичавленого лимона, ледве доповзаючи ввечері до ліжка. Дитині не спиться – то кольки мучають, то газонокосарку ввімкнули під вікном, то чоловік хропе, то кіт шкребеться і кричить, і всі нервують і ходять навшпиньки, вигадують особливі способи відчиняти й зачиняти двері, повертати ключ, змивати в туалеті і застібати кнопки й блискавки, ще більше привчаючи дитину спати в нереалістичній тиші.
На тлі всього цього часто почуваєшся ніким – пристроєм для догляду за немовлям, у якого є лише обов’язки і немає права відвести душу хоча б удома, займаючись приємною тобі справою, не те що – не дай Боже, як це так?! – піти прогулятися з подругою.

Жалітися родичам – справа невдячна: навіть якщо вони визвуться допомагати, то велика ймовірність, невдовзі почнуть і самі скаржитися на життя, натякаючи, що час мінятися ролями. Це лише затягування процесу, а не вирішення проблеми.

Отож, треба починати добувати для себе час самотужки.

1. Не має часу почитати щось для душі? – Від самого народження дитини кожна, підозрюю, проводить багато часу, годуючи груддю. Можна прилаштуватися робити це таким чином, щоб зручно було покласти в полі зору книгу – наприклад, лежачи на боці. Мені вдалося в цій позиції прочитати “Братів Карамазових”, на яких раніше все не знаходилося часу, а також вивчити купу конспектів і доповідей на четвертому та п’ятому курсах університету.

2. Не має часу займатися своєю фігурою? – У таткові обов’язки можна вписати купання малятка. Поки вони там розбираються одне з одним, знаходимо собі якийсь цікавий tutorial із танцем улюбленого стилю і вчимо. Поки вчиш і розбираєш рухи – голова відволікається від домашніх турбот. Це важливо: не просто смикатися як завгодно під будь-яку музику – так я б через п’ять хвилин уже була у ванні й давала чоловікові “цінні поради” – а саме вчити, осмислювати рухи. Потім вивчене можна відточувати, використовуючи як розминку перед наступним танцювальним заняттям, і освоювати нову композицію.

3. Не має часу виспатися? Комаровський у поміч із його порадами щодо температури, вологості, годування, гуляння, купання тощо. Усе налагодиться!

4. Не має часу зустрітися з друзями? Запрошуємо їх у гості. Пропонуємо погуляти з нами і малям на вулиці. Можна взяти, до того ж, бадмінтон чи м’яч і пограти, а дитина, – якщо невеличка і любить сидіти в колясці – спостерігатиме. Неправда, що хоч людина і хороша, а може зурочити, косо подивитися, перехвалити, перелякати, зайве запитати. Як кажуть, або віриш у Бога, або в забобони. Малюк звикатиме до людей, а мама відчує себе однією з них.

5.   Не має часу стерти облущений лак з нігтів? – Усього ДВІ ХВИЛИНИ! Треба зробити це негайно.

6. Не має часу спокійно посидіти на самоті? – Купуємо розчинне какао типу несквіка і улюблене печиво. На завтра заводимо будильник на годину раніше, ніж звичайно встає малюк. Піднімаємося (без скрипу і стогону), йдемо на кухню, ставимо чайник грітися і сидимо чекаємо під приємне посвистування, поки закипить. Робимо какао, і повільно п’ємо, поглядаючи у вікно. Думаємо, перефразовуючи Чепіногу, яке добро ми сьогодні збираємося зробити світу.

7. Не має часу для чогось іншого? – Спокійно, зараз придумаю, що робити! – корисно так собі казати уголос.  Краще один раз добряче проплакатися і розпочати пошуки вирішення проблеми, ніж розтягувати ниття на тижні, місяці й огортати ним себе і всю рідню, як горіхи нугою (кому, як не мені відомо).

А крім того, хтозна, чи будуть іще такі золоті часи? Чи буде можливість зайнятися тим, від чого нині так хочеться відволіктися?

Автор Юлія Козир.

Джерело Мамо, усмійяйся!

Коментар від “Тато онлайн”: “Батьки, а нам то є над чим замислися, щоб зробити наші половинки щасливішими!”

 

4 Comments

  1. Час для себе – коли малеча спить! Іншого часу практично не має. Вранці ще до того як дитина прокинулася, під час денного сну і вечером, коли малеча вже спить. Просто потрібно розпланувати цей час, щоб робити все, що потрібно.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.